Arkadaşça

04 Ekim, 2007

Yenidoğan - Bebek Lohusa Şekeri İçin Elemeği SüslemelerUzunca bir aradan sonra tekrar merhabalar diyorum.
Tezimle ilgili çalışmalarımdan ve işyeri yoğunluğumdan dolayı bir süre yazı ekleyemedim siteme. Öncelikle yokluğumda ziyaretlerini ve yorumlarını eksik etmeyen arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum.
Bugün daha önce çeyizinden örnekler eklediğim Elif kızımızın yeni dünyaya gelmiş kızı için Anneannenin hazırlamış olduğu bu güzel süslemeleri eklemek istedim. Geçen hafta sağolsunlar fotoğraflamama izin vermişlerdi.Bebek görmeye gelecek olan misafirleri için bu lohusa şekerlerini kendisi tek tek hazırlamış.Önce ahşap bir bebek beşiği almış, tüller, hazır çiçeklerle bu beşiği süslemiş sonra da tek tek içine lohusa şekerleri koyduğu ve minik bebek heykelcikleriyle tamamladığı süsleri de içine yerleştirmişler gelen misafirlere hediye edilmiş bu güzel hediyeler.
Bu örneklerden başka bebek odası kapısına asılmak üzere kapı süsü kız bebek beklendiği için pembe renkli tüllerle yine Elif'in annesi tarafından özenle yapılmış.
Bunlara ilave olarak bir de lohusa koruyucu hazırlamış kızına. Makas, Minik bir süpürge, nazar boncukları, çörek otu karışımlı alttaki süslemeyi de kendisi tasarlamış.


11 Comments:

Yorum Gönder

<< Home